Вести Македонија Ударни вести

ОЈО издаде наредба за обдукција на телото на починатите

  Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска издаде повеќе наредби во насока на расчистување на синоќешниот оружен инцидент во близина на Старата скопска чаршија, во кој две лица беа лишени од живот, а едно беше повредено. По наредба на јавниот обвинител ќе биде извршена обдукција на телото на починатите. Сите обезбедени и подигнати […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Двојно убиство на Кале – Убијците избегале со „Ауди“ и го запалиле

  Дежурен јавен обвинител заедно со полициски увидни екипи вчеравечер изврши увид на лице место во угостителски објект во кој во оружен инцидент убиени се две лица, додека едно е повредено. На 06.03.2023 во 20.11 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на ул.„Самоилова“ во Скопје пет лица облечени во црна облека […]