Вести Македонија

Пронајден кокаин, приведени лица од Грчец и од Гевгелија

  Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи, во координација со полициски службеници од Единицата за недозволена трговија и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, ги лишиле од слобода А.О.(23) од с.Грчец, скопско и В.К. од Гевгелија. При претрес во домот во кој престојуваат […]