Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Субвенции за ПВЦ прозорци, топлински пумпи и фотонапонски централи во домаќинствата

  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција во Владата информираше за четири јавни повици кои ги објави Министерството за економија од Програмите за поддршка на енергетска ефикасност и обновливи извори на енергија. “Фокус на Министерството за економија во 2023, освен справување со ценовната криза е и енергетиката и справување со енергетската криза. За таа […]