Вести Македонија Ударни вести

Ковачев: Мицкоски со лаги ја уништува европската иднина на македонските граѓани

  Европратеникот и еден од најголемите поддржувачи за пристапување на РС Македонија во ЕУ Андреј Ковачев во изјава за БГНЕС вели дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со своите лаги, ја уништува европската иднина на македонските граѓани.   Причината за неговиот коментар е хистеричната изјава на Мицкоски дека Македонија ќе биде распарчена во Софија викендов. […]