Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Претседателката во посета на Италија и Светиот Престол по повод „Македонија во чест на Св. Кирил“

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова од денеска престојува и ја предводи државно-црковната делегација во посета на Италијанската Република и Светиот Престол…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми

Прва дестинација на Давкова ќе биде Ватикан на 24. мај за Светите Кирил и Методиј

Претседателката Гордана Силјановска Давкова, првата официјална посета во странство ќе ја оствари во Ватикан и во Рим, каде што ќе…

Повеќе
Categories: Алтернатива, Настани

Отворени врати за посета на спомен-куќата на Христијан Тодоровски-Карпош

  Националната установа Музеј Куманово, во чест на 80-годишнината од смртта на народниот херој Христијан Тодоровски-Карпош, ги отвора вратите за…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Речиси 2.000 посетители на Собранието во ноември

  Безмалку 2.000 граѓани, ученици и наставници, членови на граѓански здруженија и невладини организации, минатиот месец го посетија Собранието на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Делегација на романската Амбасада во посета на “АЛКАЛОИД”

  Делегација на романската Амбасада во Скопје, предводена од Aмбасадорката Н.Е. Адела Моника Аксинте, оствари работна посета на “АЛКАЛОИД” АД…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Премиерот Ковачевски во работна посета на САД

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски е во неколкудневна работна посета на Соединетите Американски Држави. Со премиерот Ковачевски во САД…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Делегација на Американскиот совет на млади политички лидери (ACYPL) во посета на „Алкалоид“

  По првичната минатогодишна работна средба, претставници на Американскиот совет на млади политички лидери (American Council of Young Political Leaders…

Повеќе