Вести Изјави Македонија Ударни вести

Жерновски: НАТО се подготвува за македонско знаме! Успеавме!

 

 

“Може ли да се биде рамнодушен на оваа денешна сцена пред седиштето на НАТО?

 

 

Во моментов се одвиваат активности за поставување на македонското знаме и другите пригодни обележја за новата, 30-та земја членка на Северноатланскиот сојуз.
Сонот на сите претходни и сегашни генерации станува реалност, државата добива стабилна и просперитетна иднина.

УСПЕАВМЕ !!!” – објави заменикот министер за надворешни работи, Андреј Жерновски на својот фб профил.

Gepostet von Andrej Zernovski am Montag, 17. Februar 2020

 

 

Сподели: