Вести Македонија Ударни вести

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 53 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 53 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 566 лица сомнителни и потврдени за Ковид 19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на Интерните и хируршки клиники имало 20 приеми. Во ковид центарот во ГОБ 8 Септември имало […]