Вести Изјави Македонија Ударни вести

Филипче: Во јуни треба да пристигнат 190.000 вакцини Фајзер и 500.000 Синовак

  Министерот за здравство, Венко Филипче во вчерашното гостување на ТВ Телма изјави дека во текот на јуни треба да пристигнат околу 110 илјади Фајзер вакцини преку Ковакс системот и околу 80 илјади преку нашиот директен договор. Во овој момент се пријавени 180 илјади граѓани кои чекаат да добијат термин, а 40 илјади се над […]