Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Филипче: Ревакцинацијата на македонските граѓани во Србија ќе биде во Ниш и Врање

  Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека утрово со слушнал со српскиот министер за здравство Златибор Лончар со кој…

Read More