Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Завршена трансплантацијата на срце, во тек се двете трансплантации на бубрег од починат донор

  Во моментов на Клиниката за урологија во тек се двете трансплантации на бубрег од починат донор. Двајца пациенти на возраст од 30 и 23 години кои подолго време се на дијализа ќе добијат бубрег од 44 годишната пациентка која вчера беше дијагностицирана со мозочна смрт. Рано утрово заврши трансплантацијата на срце кај пациент кој […]