Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Одземен пасошот на Иџeт Мемети

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Став, Ударни вести

Меџити: Сите кои помогнаа за бегството на Груевски и сега за неговото враќање, ќе сносат одговорност

  Во однос на последната промена на Кривичниот законик, кој што беше реализирана во најбрз можен рок што претставува рекорд…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Демократското движење и официјално влегува на политичката сцена

  Демократското движење го одржа Основачкото собрание на кое за негов претседател едногласно беше избран пратеникот Изет Меџити. Политичката партија…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Меџити: Не можеме да молчиме за нешто што не е на правиот пат

  Високи функционери на ДУИ, Изет Меџити, потпретседател на ДУИ и пратеник, организациониот секретар на ДУИ и градоначалник на општина…

Повеќе