Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ковачевски: Коридорот 8 е нов економски и развоен импулс на државата

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска во Тетово присуствуваше на поставување камен-темелник на проектот Коридор 8, со што се…

Повеќе