Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Сиљановска Давкова во Рим оствари средба со претставници на македонската дијаспора

На средбата, соговорниците ја запознаа претседателката со нивните тековни активности и вклученоста на дијаспората во севкупните општествено-економски процеси во Италија.…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Џафери денеска присуствуваше на Третиот самит на дијаспората во Тирана

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска присуствуваше на Третиот самит на дијаспората во Тирана, каде што отиде на покана…

Повеќе