Магазин Наука и Технологија

Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар

  Предводникот на серијата P40 – Huawei P40 Pro, објавен вчера на глобалниот онлајн настан, ќе биде достапен на корисниците на Северна Македонија од 6-ти април во атрактивен пакет со Watch GT 2 и алатката Huawei VIP Service. Пакетот започнува со продажба исклучиво на продажните места на Сетек од 06.04.2020 до 30.06.2020 (Македонски Телеком и […]

Магазин Наука и Технологија

Huawei со глобална онлајн премиера на новата P40 серија

  Глобалната премиера на новата, долгоочекувана серија Huawei P40 е закажана на 26 март (четврток), од 14 часот.   Под слоганот #VisionaryPhotography, настанот ќе се емитува онлајн и секој може да го следи на следниве линкови: –         Официјалниот веб сајт на Huawei –         Официјалната Facebook страна –         Официјалниот канал на YouTube   Huawei ги кани сите свои корисници […]

Наука и Технологија

Huawei ја претставува услугата „Врата до врата“ за секој модел и секој клиент низ цела Северна Македонија

  Согласно најавите и преземаните вонредни мерки за спречување ширење на КОВИД-19, HuaweiConsumerBusinessGroup ја претставува услугата „Врата до врата“ за сите уреди и сите клиенти на Huawei од цела Северна Македонија. Во случај корисниците да имаат потреба од каква било услуга, вообичаено обезбедена од сервисните центри на Huawei или нивните партнери, сега можат да се […]

Магазин Наука и Технологија

Huawei ја претстави новата платформа HUAWEI AppGallery и визијата за градење безбеден и сигурен мобилен екосистем

  Визијата на Huawei е да им обезбеди на корисниците отворена, иновативна и лесно достапна платформа за апликации, наречена Huawei AppGallery. Huawei има за цел строго да ја заштити приватноста и безбедноста на потрошувачите, обезбедувајќи им истовремено уникатно и интелигентно искуство. Постепеното ширење на 5G мрежата обезбедува револуционерно мобилно искуство. Мобилните апликации се клучен елемент […]

Магазин Наука и Технологија

Huawei го претстави преклопувањето на новата генерација – HUAWEI Mate Xs

  Новиот уред со преклопување се базира на HUAWEI Mate X со помоќна хардверска платформа и софистицирани материјали и систем на преклопување     За време на виртуелната прес-конференција во Барселона на „Поврзувајќи ги заедно можностите“, деловната група на потрошувачи на Huawei официјално го претстави HUAWEI Mate Xs, следната еволуција на револуционерниот преклопен смартфон HUAWEI […]

Магазин Наука и Технологија

Huawei влезе во топ 10 највредни брендови според Brand Finance

  Brand Finance, водечка компанија за оценување на брендови во Велика Британија и стратешка консултантска фирма, за првпат го именува Huawei како еден од првите 10 најскапи брендови во светот. Во неодамна објавениот извештај Brand Finance Global 500 2020, Huawei е трета кинеска компанија на списокот, со вкупна вредност од 65,084 милијарди американски долари, што […]

Магазин Наука и Технологија

Филип Морис Интернешнел добитник на наградата за најиновативна компанија за 2020 година

  Филип Морис Интернешнл (PMI) ја освои наградата за иновации за 2020 година на Business Intelligence Group (BIG) во категоријата „Организација”. Наградата на компанијата ѝ беше доделена за иновациите кои ги пласира на пазарот во време кога ја продолжува целосната деловна трансформација за да обезбеди иднина без чад и да ги замени цигарите со подобри […]

Магазин Наука и Технологија

Huawei Y6s со поголема интелигенција и обновен дизајн достапен и кај нас

  Huawei кај нас веќе го нуди најновиот модел на популарната серија Y во најприфатливата класа на паметни телефони со двојно јадро и Android – HUAWEI Y6s. Моделот има 6,09 инчен HD дисплеј, засилен со помоќни перформанси и поголема меморија – 3 GB RAM и 32 GB ROM, плус дополнителен слот за мемориска картичка. Исто […]

Магазин Наука и Технологија

HUAWEI го претставува P Smart Pro со тројна AI камера од 48 MP и воодушевувачки дизајн

  Huawei го претстави HUAWEI P smart Pro – најновиот паметен телефон, со модерен дизајн и ажурирани спецификации што го прават празнично искушение меѓу поприфатливите модели на пазарот. P smart Pro е опремен со тројна ултра широка камера со вештачка интелигенција од 48MP, 6,59-инчен HD FullView дисплеј и совршено интегрирана поп-ап предна камера. Изгледот на […]

Магазин Наука и Технологија

ТЕСЛА доби 146,000 нарачки за својот “Cybertruck”

Илон Маск беше во можност да го изненади светот, бидејќи малкумина некогаш можеа да замислат дека Тесла ‘‘Cybertruck” ќе изгледа вака. Првиот човек на Тесла го претстави долго најавуваниот електричен камион – Cybertruck, на церемонијата во Калифорнија пред 3 дена. Како и да е, ниту концептот на ова возило од пред неколку години, ниту бројните […]