Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Маричиќ-Вархеји: Северна Македонија има место во ЕУ

  Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ денеска во Брисел оствари средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, на која…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Вархеји: Се надевам и опозицијата ќе работи за европската иднина

  Уставните измени мора да се случат, опозицијата да докаже дека е за членство во ЕУ, порача еврокомесарот за проширување…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ковачевски – Вархеји: Деблокадата на евроинтеграциите е потреба и моментот е сега

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, придружуван од заменикот на претседателот на Владата за европски прашања,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Еврокомесарот Вархеји денеска ќе престојува во Скопје

  Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји во рамките на неговата турнеја низ регионот која ги опфаќа и Хрватска, Бугарија и…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Османи – Вархеји: Преговорите да отпочнат што е можно поскоро

  Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во рамките на работната посета на Брисел, оствари средба со еврокомесарот за соседство…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Заев – Вархеји: Идентитетот не може да биде причина за блокада на европските интеграции

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот во Владата за европски прашања Никола Димитров,…

Повеќе