Вести Свет

Нов силен земјотрес утрово го погоди Крит

  По неколкуте силни земјотреси што вчера го погодија Крит, жителите на Хераклион во Грција утрово во 7:48 часот, ги разбуди нов силен земјотрес со јачина од над 5.3 степени според Рихтеровата скала. Епицентарот бил на 23 километри југозападно од градот Хераклион. Стотици луѓе во регионот ја поминаа ноќта во шатори и паркови или спиеја […]