Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Реџепи: Самоволно се засолнив да не дозволам земјата да ни отиде во правец спротивен на моите убедувања

  Да им честитам на граѓаните за излезот на изборите. Јас сум мирен и со чиста совест изјавувам дека е правилно и разумно својата земја да ја носиш во НАТО и ЕУ. И да не ма било какви шпекулации изјавувам: Јас, Кастриот кој имам поглед напред, во интерес на мојата земја, пред мојот народ изјавувам […]

Вести Македонија Ударни вести

Кастриот Реџепи во 11.30 часот ќе одржи прес-конференција

  Пратеникот Кастриот Реџепи денеска во Собранието, во 11.30 часот ќе одржи прес-конференција, на која, како што претходно најави, ќе разјасни што се случило со неговото непојавување во Собранието, на седницата нан која требаше да се гласа за доверба на Владата.

Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Кастриот Реџепи: Деталите ќе ги откријам во понеделник на прес-конференција

  Кастриот Реџепи, пратеникот од Движењето БЕСА кој вчера „исчезна“, денеска се огласи преку нов фејсбук статус . Тој најави дека во понеделник ќе одржи прес-конференција и дека детално ќе информира за последните настани и за неговите ставови, но и ја повика Беса да не избрзува со потезите за да не им нанесе штета на […]