Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Нова гринфилд инвестиција на „Јагео” од над 200 милиони евра

  Премиерот Ковачевски упати честитки до менаџментот на компанијата „Јагео” и директорот на Технолошко – индустриските развојни зони Јован Деспотовски…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Деспотовски: Не даваме пари однапред – компанијата има рокови и обврски кои треба да ги исполни

  Со новиот концепт на ТИРЗ воведовме механизми за заштита на јавниот интерес. Апсолутно сите клиенти, и потенцијални и актуелни, поминуваат…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Статуси, Ударни вести

Деспотовски: Со #Концепт28 нема „криење“ од јавноста, пријателите, соседите

  Јован Деспотовски, кандидатот за лидер на СДСМ, во својата програма  „Концепт 28“ предвидува воведување директен избор на кандидати за…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Јован Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

  Денеска во седиштето на СДСМ, кандидатура за внатрепартиските непосредни избори поднесе Јован Деспотовски. До Централната изборна комисија, Деспотовски ја…

Повеќе