Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Мухамед Зеќири поднесе оставка

  По истрагата за проневера која е покрената против генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири и уште двајца хрватски државјани, тој преку статус на Фејсбук си поднесе оставка.       “Почитуван претседател на Владата на Република Северна Македонија, г-дин Димитар Ковачевски   Низ мојот работен век секогаш сум го одбирал вистинскиот пат, патот на […]