Алтернатива Настани Спорт

Игор Стефановски – Иџе: “Ова е за мојата Македонија”

  Нашиот втомобилист Игор Стефановски – Иџе победи на првата трка во Португалија, на патеката “Рампа дал Фапера“ во Брага. Иџе со својот „Хјундаи И30 ТЦР“ беше првопласиран (1 категорија) со време 2:16.121. Трката е во рамките на Европскиот шампионат на ридски патеки.       -“Ова е за мојата Македонија” – напиша Иџе на […]