Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Јакимовски и Јанева на црната листа на САД

  Американскиот Стејт Департмент објави дека на црната листа на САД се ставени поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

“РЕКЕТ”: Кичеец ја призна вината, Катица и Боки не чувствуваат вина

  На денешното судење обвинетиот Зоран Милевски-Кичеец призна вина, а Катица Јанева  и Бојан Јовановски изјавија дека не се чувствуваат…

Read More