Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Спасовски: Политиканството во вакви случаи на убиства уште еднаш ги убива жртвите

  Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, за време на работната посета на просториите на Регионалниот центар  за гранични…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Лишен од слобода главниот креатор на монструозниот чин што ја потресе државата

  На вчерашната прес конференција министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски соопшти дека на територија на пријателска Турција е пронајден…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

МОН: Сите заедно да се заложиме вакви настани да не се повторуваат

  Министерството за образование и наука изразува длабоко сочувство до семејството и блиските на трагично починатата Вања. Невино дете кое…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Адвокатот на Палевски го однел во Белград: Не знаев ништо за убиствата

  Авдокатот Васко Стојков го однел Љупчо Палевски во Белград на преглед затоа што немал возило и не знаел дека…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Спасовски: Убиството на малолетничката е извршено на локација надвор од Скопје

  На денешната прес конференција министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашањето каде било извршено убиството, појасни дека…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Спасовски: Грозоморно кривично дело без преседан

  Спасовски на заедничка прес-конференција со ОЈО Бубевски МВР во координација и под водство на ЈО во текот на изминатата ноќ го…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Спасовски: Малолетната Вања е грабната во влезот

  Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на денешната прес-конференција изјави дека малолетната Вања е грабната во влезот, по што…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Спасовски: Девојчето е грабнато во влезот на живеалиштето

  Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на денешната прес-конференција изјави дека малолетната Вања е грабната во влезот, по што…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Спасовски: Осомничениот побегнал од државата со неговиот адвокат

  “Осомничениот за убиството на Вања е избеган од Македонија заедно со неговиот адвокат, изјави денеска на прес конференција министерот…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

ОЈО – МВР: Таткото учествувал во давање насоки за грабнувањето на Вања

  Таткото на Вања оддал информации кога таа излегува за во училиште, по што киднаперите ја грабнале уште во влезот…

Read More