Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Спасовски на средба со Јирген Сток генерален секретар на Интерпол

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во седиштето на Генералниот секретаријат на Интерпол во Лион, Република Франција, оствари работна…

Повеќе
Categories: Алтернатива, Вести, Настани, Свет

Доделена Нобелова награда за мир за Антинуклеарната кампања

Меѓународната кампања за укинување на нуклеарното оружје е годинашен добитник на Нобеловата награда за мир, објави денеска норвешкиот Нобелов комитет…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија

Заев: Во договорот со Бугарија нема дилема дека се работи за две држави, два народи, два јазика

Договорот е основа за добрососедство и за пријателство, двете држави во иднина ќе работат за заемен успех и тој е…

Повеќе