Вести Македонија Ударни вести

Приведено уште едно лице од инцидентот кај плоштадот Скендер бег

  На 14 јули, од страна на Единица за насилен криминал – Одделение за крвни деликти при СВР Скопје лишен е од слобода Р.А. (29) од Скопје. Тој се сомничи дека на 06 јули околу 19.30 часот на бул. Гоце Делчев во Скопје, поточно на плоштад Скендербег, испукал со пиштол. Од страна на полициски службеници […]

Вести Македонија Став Ударни вести

Демократски сојуз: Осуда на насилството и ригорозни казни

  Демократскиот сојуз најостро го осудува организираниот напад на учесниците на протестите и бараме брза реакција на службите за безбедност и полицијата. Првичните информации и објавените видеа и фотографии ги потврдуваaт сомневањата дека се работи за смислен напад и провокација, со цел да се предизвикат судири од пошироки размери и потешки последици,меѓу другото и на […]