Вести Изјави Интервју Македонија Текстови

ИНТЕРВЈУ со Игор Иванов-Изи: Во нашата работа секој треба да води своја борба

  Вечерва во Кинотеката е прикажан филмот ПРЕВРТЕНО (Upside Down) на Игор Иванов-Изи по повод 15 години од неговата премиера. Дебитантскиот долгометражен игран филм на Иванов ја имаше светската премиера во 2007 година на Интернационалниот филмски фестивал во Карлови Вари, Чешка, каде што беше во конкуренција за наградата „East of West Award“. Малку подоцна ја […]

Алтернатива Музика и Филм Настани

Во Кинотека ќе се прикаже филмот “ПРЕВРТЕНО” на Игор Иванов-Изи

  На 20 октомври, со почеток во 20:00 часот, во Кинотеката ќе биде прикажан филмот ПРЕВРТЕНО на Игор Иванов-Изи, по повод 15 години од неговата премиера.         Кога во 2007 година на Интернационалниот филмски фестивал во Карлови Вари, Чешка, премиерно беше прикажан дебитантскиот долгометражен игран филм ПРЕВРТЕНО (Upside Down) на Игор Иванов-Изи, […]