Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Лога го демантира Јолевски: Министерот има право да го бара записникот од Судскиот совет

  “Изненаден сум од изјавата на претседателот на Советот на јавни обвинители, Антонио Јолевски и не очекував од висок претставник…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Министерот Лога со поддршка за иницијативата за конфискација на дивоградби на Герасимовски

  Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, денес одржа средба со министерот за правда, Кренар Лога, на кој му ја…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Лога: Спречување на застарување на судските предмети преку одложувања на судските процеси

  Министерот за правда Кренар Лога излезе со реакција на својот официјален ФБ профил, по повод случајот „Титаник 2″. “Веднаш…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Потпишана соработка во правосудството помеѓу Австрија и РС Македонија

  Министерот за правда Кренар Лога одржа работна средба со министерката за правда на Австрија, Алма Задиќ. Австрија ја поддржува…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Лога ги повика сите политички партии со консензус да донесат нов Изборен законик

  Министерот за правда Кренар Лога, ги повика сите политички партии со консензус да го донесат новиот Изборен Законик.  …

Read More