Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Дваесет икони од нашето културно наследство се вратени во државата

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски присуствуваше на настан по повод враќање на незаконски изнесени икони од РС Македонија.   …

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Костадиновска-Стојчевска на примопредавање на македонските икони во Тирана

  Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска е во еднодневна работна посета на Тирана, на покана од нејзината колешка, Елва…

Повеќе