Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ССК: Кинескиот пазар стратешка цел за извоз на македонската храна и вино

  Соработката на Сојузот на Стопански Комори на Македонија и Кинескиот национален истражувачки институт за храна и ферментирачки индустрии (China…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Филипче: До крајот на месецот ќе стигнат 500.000 дози од “Синовак”

  До крајот на месецот ќе стигнат кинеските вакцини „Синовак“, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче по средбата со…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пристигнаа 100.000 кинески вакцини “Синофарм” донација од Кина

  Во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје денеска пристигна донацијата од 100.000 вакцини од „Синофарм“ од Кина, на која присуствуваа…

Повеќе