Алтернатива Македонија Настани

“ДАЈТЕ МУЗИКА” со најпосетениот концерт и забава во ИСТ ГЕЈТ МОЛ

  Ист Гејт Мол овој викенд го започна со посакување на вистинско музичко добредојде на своите посетители, со организација на несекојдневна забава, а доказ за истото е што денес сите патишта водат до најголемиот шопинг центар во градот. Во Ист Гејт Мол се оддржа најзабавниот музички концерт на планетата, а истиот несомено привлече масовна бројка на фанови […]

Алтернатива Настани

Ѕвездите од ДАЈТЕ МУЗИКА со најзабавен концерт на планетата во Ист Гејт Мол

    За последниот викенд од најкраткиот месец од годината, Ист Гејт Мол подготви ексклузивно изненадување, – долгоочекуваниот музички концерт на младите и талентирани ѕвезди од ДАЈТЕ МУЗИКА. Влезот за концертот ќе биде бесплатен, а сите фанови на „Дајте музика“ со своите пријатели и семејства оваа сабота (26.02.2022), од 12:30 – 13:30 часот се поканети на оваа музичка манифестација во Ист […]

Алтернатива Настани

Големи финални попусти и ЛЕГО работилници во Ист Гејт Мол

  Вториот месец во годината штотуку започна, но последната шанса за смарт, зимски и економичен шопинг веќе е при крај. Овој викенд најголемиот шопинг центар во регионот за сите домашни и интернационални посетители најавува викенд на забава и големи намалувања.     Ист Гејт Мол деновиве е исполнет со голем број љубители на купувањето подароци […]

Алтернатива Настани

Безбедниот шопинг, забава и уживање, главен фокус на Ист Гејт Мол

  Во првиот месец од годината, Ист Гејт Мол, како шопинг престолнина и најголем шопинг центар од европски ранг во регионот, се фокусираше уште повеќе на безбедноста и уживањето на посетителите.     Главното мото на Ист Гејт Мол е пораката, – „Ти си центар“ и истата продолжува да биде дел од секоја планирана активност […]

Алтернатива Настани

Тридневна бесплатна ЛЕГО работилница во Ист Гејт Мол

  Првите години од детството се најважни за правилен детски развој. Учењето за светот околу нас преку забава и логички предизвици, пропратени со голема поддршка, нега и љубов, се едни од најдобрите начини за здрава нега на детскиот ум. Последниот викенд од јануари најголемиот регионален шопинг центар од европски ранг се очекува да биде исполнет […]

Алтернатива Македонија Настани Спорт

Продолжува навивачката зимска атмосфера пред Ист Гејт Мол

  Овие денови, навивачката еуфорија на фановите и вљубениците во ракометот се најголемата поддршка на македонските ракометари на Европското Првенство во ракомет 2022 во Унгарија и Словачка (Men’s EHF EURO 2022).     Пред Ист Гејт Мол посетителите на молот и фановите на македонската репрезентација, пред најголемиот ЛЕД екран во навивачка зимска атмосфера, деновиве му […]

Алтернатива Настани

Гледај Европско на најголемиот ЛЕД екран пред Ист Гејт Мол

  Со новата 2022, започна листањето на нови резолуции за новогодишни желби, шопинг листи и планови, а со почетокот на истата, започна и финалното одбројување до долгоочекуваното Европско Првенство во ракомет 2022 во Унгарија и Словачка (Men’s EHF EURO 2022). Од 13ти до 17ти јануари 2022 година, на најголемиот ЛЕД екран пред Ист Гејт Мол […]

Алтернатива Настани

Празнична магија го осветли Ист Гејт Мол

  Вчера бајковита и забавна музичка атмосфера внесе вистинска празнична магија во најголемиот регионален центар, познат и како новата шопинг престолнина – Ист Гејт Мол.     Сите очи на настанот беа свртени кон 12-метарската елка, која ја осветли Sarah Mace, за време на својот оригинален А капела настап од празнични песни со The Christmas […]

Алтернатива Настани

Промоција на новата книга „Торонто експрес“ на Зоран Спасов-Ѕоф

  Новата книга „Торонто експрес (Тибам штркот апдејт)“ од Зоран Спасов Ѕоф, ќе биде промовирана утре, на 7 декември, со почеток во 20 часот, во книжарницата Literatura.mk Superstore во „Ист гејт мол“.     „Торонто експрес“ е ново, дополнето издание на популарната книга и литературен првенец на Ѕоф, „Тибам штркот“, во издание на „Попули“, дел […]

Алтернатива Вести Македонија Настани

Голема заинтересираност во првата недела од отворањето на Ист Гејт Мол

  Во првата недела од отворањето, Ист Гејт Мол прерасна во вистинска шопинг престолнина, која ги надмина очекувањата на посетителите.     Разновиден избор на голем број на квалитетни брендови, кои што се простираат на 5 нивоа, оригинални содржини за сите генерации, лесниот пристап, голем паркинг простор со 2000 места, пространите коридори и архитектонскиот дизајн […]