Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Максим Димитриевски прогласи победа во Куманово

  Независниот кандидат од граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ и досегашниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, прогласи победа на локалните…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Илиевски: Благодарност до сите кои водеа позитивна кампања, освен градоночалникот во заминување кој правеше театри

  Вечерва, на ТВ дебатата на Алсат М, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата, Оливер Илиевски истакна…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Министерот Спасовски се вакцинираше во Вакционалниот пункт во Куманово

  “Денеска ја завршив мојата граѓанска, но и лична должност и одговорност – се вакцинирав овде, во Вакционалниот пункт во…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кризниот штаб на Куманово одлучи да се редуцира физичкото присуство на наставниот кадар во училиштата

  Во просториите на Општина Куманово се одржа педесет и третти состанок на Општински штаб за заштита и спасување во…

Read More
Categories: Вести, Македонија

Судскиот совет го суспендираше судијата Владимир Панчевски, екс-претседател на Кривичниот суд

Судскиот совет на денешната седница донел одлука да го суспендира експретседателот на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, кој е обвинет…

Read More
Categories: Вести, Македонија

Денеска продолжува судењето за „Диво Насеље“, се сослушуваат заштитени сведоци

Денеска во големата сала на Врховниот суд продолжува главната расправа од судскиот процес за настаните во Диво Насеље, Кумановско, од…

Read More