Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Џафери: Почитувањето и еднаквиот третман на работниците и работничките права е императив

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Талат Џафери, упати честитка до граѓаните по повод 1 Мај – Меѓународниот ден…

Повеќе