Вести Македонија

Македонската полиција експресно пронајде криминалец баран со меѓународна потерница

  Германската федерална канцеларија за борба против криминалот (БКА) упати писмо со благодарност до Бирото за јавна безбедност на нашата земја по повод минатомесечното брзо пронаоѓање и лишување од слобода на германскиот државјанин П.Д.Р. (36). Имено, на 23.11.2023 околу 18:00 часот на ул.„Руди Чаевац” во Скопје од страна на полициски службеници од Секторот за меѓународна […]

Вести Македонија Ударни вести

Распишана е меѓународна потерница за Сашо Мијалков

Полицијата трага по поранешниот директор на УБК откако судот во неделата му одреди куќен притвор , досегашните мерки на претпазливост му се заменети со куќен притвор. Во близина на неговиот дом е Михајло Видимлиски . Целосниот извештај погледнете го во видеото. Извор: Kanal5.com.mk