Вести Македонија Ударни вести

Зоран Заев: Нема политички договор за бегството на Мијалков

Премиерот порача дека очекува целосна истрага за тоа дали некој затаил во спроведувањето на решението за куќен притвор за Мијалков, а согласно тоа вели, јавно ќе побара одговорност. Нема политички договор за бегството на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков, изјави премиерот Зоран Заев. „Апсолутно дека нема политички договор, прво јас сум среќен што како извршна […]