Вести Македонија Ударни вести

Застрелан полицаец при бегство на затвореник од Идризово

  Затвореник од КПУ „Идризово“ ноќеска пред поноќ, додека го носеле во болница пукал во затворски полицаец, го ранил и побегнал со друго возило. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека синоќа во 23.20 часот, четворица вработени во Затворската полиција кои биле со комбе „Форд транзит“ побарале помош од полициски службеници од СВР Скопје. “Според […]

Вести Македонија Ударни вести

Зоран Заев: Нема политички договор за бегството на Мијалков

Премиерот порача дека очекува целосна истрага за тоа дали некој затаил во спроведувањето на решението за куќен притвор за Мијалков, а согласно тоа вели, јавно ќе побара одговорност. Нема политички договор за бегството на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков, изјави премиерот Зоран Заев. „Апсолутно дека нема политички договор, прво јас сум среќен што како извршна […]