Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Денеска се регистрирани 721 нов случaj на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.816 тестирања, а…

Повеќе