Вести Македонија Ударни вести

Денеска се регистрирани 10 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.825 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје – 5, Прилеп и Виница – по 2, Куманово – 1. Регистрирани се 332 оздравени пациент од: Скопје – 101, Куманово – 45, Битола – 23, […]