Вести Македонија Ударни вести

Ново рочиште за пожарот во тетовската модуларна болница

  Во Основен суд – Тетово, денеска во 10 часот треба да почне судењето за пожарот во тетовската модуларна болница, што се случи на 8 септември 2021 година во која 14 луѓе ги загубија животите, а имаше и десетина повредени лица. Обвинети се директорите Фљорин Бесими и Артан Етеми, како и докторот Бобан Вучески и […]

Вести Македонија Ударни вести

Продолжуваат рочиштата за „Титаник 2″ и за упадот во Собранието на 27. април

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случајот „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство, што се однесува на изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година и за упадот во Собранието од 27 април минатата година. На денешното рочиште за „Титаник 2“ треба да бидат сослушани сведоците Борис Кондарко, Виолета […]