Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Џафери: Честит 11 Октомври – Денот на народното востание!

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери до граѓаните на Република Северна Македонија упати честитки по повод државниот празник, 11 Октомври…

Повеќе