Вести Македонија Топ теми Ударни вести

ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ ЗА БУГАРСКИ „ДНЕВНИК“

  Европската унија и ветото од Бугарија се дел од причините за изборниот пораз. Во текстот „Бугарија, Европа или „македонска салата“ – кој и што го сруши Заев“ објавен на бугарскиот њуз портал „Дневник“, претседателот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов зборуваше за причините за поразот на СДСМ на локалните избори. „Преспанскиот договор, договорот со Бугарија […]