Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пресечен меѓународен канал за шверц на наркотици, запленета дрога од 350.000 евра

  На 07.11.2021 во 20.00 часот на локален пат во селото Оровник, општина Дебрца, од страна на полициски службеници од…

Повеќе