Вести Македонија Ударни вести

Отворени се пунктовите за вакцинација за сезонски грип

  Од рано утринава отворени се пунктовите за вакцинација против сезонски грип, информираа од Министерството за здравство.   Заинтересираните граѓани можат да се пријават на vakcinacija.mk и по СМС порака смс ќе добијат термин.   “Годинава обезбедивме 40 илјади вакцини наменети за имунизација на ризичните категории на граѓани. Вакцините за нив ќе бидат бесплатни. Дополнително […]