Вести Изјави Македонија Ударни вести

Филипче: Граѓаните имаат избор да направат ПЦР тест што ќе го платат сами, или да се вакцинираат бесплатно

  Мерките кои ги предлага Комисијата за заразни болести, како советодавно тело на министерот за здравство, се целосно издржани. Целта е да се одржи релативно стабилната епидемиолошка состојба и да се зголеми интересот за вакцинацијата, истакна министерот д-р Венко Филипче во синоќешното гостување во емисијата 360 степени. -Во моментов на некој начин ние сме еден […]