Вести Изјави Македонија Ударни вести

Османи: Истрагата е во тек, ја водат надлежните органи на Република Бугарија

  Хоспитализираните се во стабилна здравствена состојба, надвор од животна опасност. Очекувањата на лекарите е дека првите двајца уште од петок можат да се пуштат во домашно лекување, но се очекува да се направи проценка. Задоволни се од третманот на медицинскиот персонал овде. Во име на Владата се заблагодарив, изјави министерот Бујар Османи. Според информациите […]