Вести Македонија Став Ударни вести

Трајко Славески не закажува вонредна седница на Советот на Град Скопје за помош на семејствата на настраданите во несреќата во Бугарија

  Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје, вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои предлогот за финансиска помош за семејствата на настраданите во несреќата што се случи во Бугарија.   До овој момент, претседателот на Советот, Трајко Славески од ВМРО-ДПМНЕ се […]