Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Сарафов: Истрагата за автобуската несреќа во Бугарија е при крај

  Истрагата за автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија во која загинаа 45 лица е при крај, пренесува МИА. Се очекуваат само резултатите од вештачењата – судско-медицинска, техничка и пожарно-техничка. Тие би можело да бидат готови пред Божиќ, изјави денеска за БНТ шефот на бугарската Националната истражна служба Борислав Сарафов. Според Сарафов, податоците во […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Бугарското обвинителство ја пронајде 45-та жртва, станува збор за дете

  При дополнително прегледување на изгорениот автобус на „Беса Транс“ што во вторникот ноќта имаше сообраќајка и изгоре на автопатот „Струма“ близу бугарскиот град Перник, е пронајдено уште едно тело. Станува збор за тело на дете, јави Бугарската националната телевизија (БНТ), пренесувајќи изјава на заменик-главниот обвинител на Бугарија и раководител на Националната истражна служба, Борислав Сарафов. Со […]