Вести Македонија Ударни вести

Средба на Заев – Гаши за влез на Алтернатива во Владата

  Премиерот Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши денеска ќе одржат нова средба, за тоа дали партијата ќе се приклучи во Владата и парламентарното мнозинство или ќе остане во опозицискиот блок. Централното претседателство на Алтернатива во петокот го овласти Гаши да почне разговори со сите политички актери, со премиерот и со евентуалниот нов мандатар […]