Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Заев-Гаши: Не се потребни предвремени избори, имаме стабилна Влада

  Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши денеска ја потпишаa програмата за заедничко дејствување и приклучување на партијата во Владата и парламентарното мнозинство. Алтернатива вчеравечер донела одлука да стане дел од владејачкото мнозинство.    “Земјата излегува од политичката криза, има стабилно парламентарно мнозинство и стабилна Влада, што значи дека новата проширена коалиција […]