Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Започнува креирањето на првиот AI дигитален асистент за државна помош во регионот

  Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, директорите на Фондот…

Повеќе