Вести Македонија Ударни вести

Заев – Ахмети – Ковачевски: Владината коалиција е стабилна

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски и претседателот на ДУИ, Али Ахмети имаа работна средба заедно со своите тимови, во рамки на консултативните средби за владините приоритети, за преземањето одговорности и за одржувањето и надградувањето на владиното и парламентарно мнозинство. На средбата беше потврдено дека исполнета […]