Вести Изјави Македонија Став Ударни вести

СДСМ: Мицкоски не ја разбрал суштината на поканата за средба – избори нема да има

  Димитар Ковачевски, најави дека откако ќе се формира новата влада ќе има средба со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Пратеникот Антонијо Милошоски изјави дека доколку добие Мицкоски покана за средба со Ковачевски таа ќе биде прифатена под услов да се разговара за предвремени избори.   На оваа изјава со соопштение денеска реагираа од СДСМ: […]