Вести Македонија Ударни вести

Лекарска комора со осуда за нападот на лекар во Охрид

  Лекарската комора најостро реагира и го осудува инцидентот во кој пациент физички нападна лекар на работното место во Општата болница во Охрид. Искажуваме поддршка за нападнатната колешка и благодараност до оние кои реагирале здраворазумно и спречиле поголем инцидент, се наведува во денешното соопштение на Лекарската комора. Во услови на пандемија која трае веќе речиси […]